بسم الله الرحمن الرحیم 

هشتمین جشنواره مردمی گل و گلاب شهرستان داراب روزهای 31 اردیبهشت و اول خرداد ماه در لایزنگان برگزار می شود.

به گفته "احمد عباس زاده" دبیر هشتمین جشنواره مردمی گل و گلاب داراب، برای برگزاری هر چه بهتر مراسم امسال، 10 کمیته مختلف تشکیل شده است.

وی ضمن اعلام تشکیل دبیرخانه دائمی جشنواره در جهاد کشاورزی داراب گفت: برای اولین بار قریب 50 خبرنگار، عکاس و فیلمبردار از صدا و سیما، خبرگزاری های استانی و کشوری، نشریات استانی و محلی و سایت های خبری جهت پوشش این رویداد در لایزنگان حضور می یابند.

عباس زاده با اشاره به برگزاری بیش از 12 جلسه هماهنگی گفت: مراسم جشن گل و گلاب امسال با حمایت و همکاری ویژه فرماندار و نماینده محترم شهرستان در مجلس، با حضور قریب 100 مسئول کشوری و استانی برگزار می شود. در این همایش از مسئولین و سرمایه گذاران استان هرمزگان نیز دعوت شده است.

دبیر هشتمین جشنواره گل و گلاب شهرستان داراب ساعت آغاز مراسم عمومی را 3 بعد از ظهر اعلام کرد و گفت: مسئولین استانی و کشوری صبح روز پنج شنبه از دشت گل لایزنگان بازدید می کنند و بعد از ظهر همان روز مراسم عمومی با حضور مردم و مسئولین برگزار می شود.

وی با اشاره به گل های محمدی لایزنگان، نوایگان، مروارید و دیگر نقاط کوهستانی داراب خاطر نشان کرد: شهرستان داراب بزرگ ترین تولید کننده گل محمدی در کشور می باشد اما تاکنون این پتانسیل ویژه شهرستان در حد و اندازه خود معرفی نشده است.

احمد عباس زاده گفت: در حاشیه مراسم بعد از ظهر، غرفه هایی جهت بازدید علاقه مندان در نظر گرفته شده است و گلاب ناب لایزنگان با قیمت مناسب به مردم عرضه می شود.

وی افزود: بعد از برپایی نماز مغرب و عشا در دبیرستان آیت الله شیرازی به امامت امام جمعه موقت شیراز، مراسم جشنی با حضور هنرمندان شهرستان داراب در لایزنگان برگزار می شود.

وی در پایان گفت: کوهنوردان روزهای پنج شنبه و جمعه به صورت پیاده به دشت گل خواهند رفت و مهمانان نیز روز جمعه مسیر لایزنگان تا دشت گل را پیاده روی می کنند.